KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144331

nr 1714 4331

Bengt Fransson

(f. 1935), Sverige

Oljemålning, "Vinterdag Stockholm. Signerad. Olja på duk, 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 31x29 cm

Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.800 kr

måndag 28 juli 2025
kl 19:22:54

Bengt Fransson

Läs mer om Bengt Fransson